Malá fotogaléria

 

Prezencia účastníkov EX LIBRIS HLOHOVEC sa konala v detskom oddelení knižnice.

 

 

 

 

 

 

Kolegyne z CVČ Dúha vítajú prichádzajúcich hostí. Košík s lízankami pre deti na privítanie urobila pani Mária Balagová.

 

 

 

Dlhoročný účastník zo srbskej Subotice pán učiteľ Gyorgy Boros s riaditeľkou súťaže pani Helenou Pekarovičovou.

 

Pán Marián Kamenčík, člen správnej rady občianskeho združenia EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC (o.z. ELAP), uviedol slávnostné privítanie hostí “rozprávkového“ ročníka našej súťaže. Tlmočníčka pani Gabriela Kollárová.
 
 
 

 

 

„Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno mesto a v tom meste v roku 1997 vznikol rozprávkový príbeh. Nazvali sme ho EX LIBRIS HLOHOVEC.“ Predsedníčka o. z. ELAP Helena Pekarovičová privítala v konferenčnej sále hotela Jeleň v Hlohovci deti, ktoré boli v 17. ročníku súťaže EX LIBRIS HLOHOVEC najúspešnejšie a prišli si prevziať ocenenia z Bieloruska, Česka, Estónska, Maďarska, Poľska, Slovinska, Srbska, Turecka a Slovenska.

 

Hosťom sa prihovoril aj viceprimátor mesta Peter Dvoran.
 
 
 

 

 

Hostiteľka Helena Pekarovičová všetkých navzájom predstavila. Úspešné deti zo Spišskej Belej, vpravo ich pani učiteľka Janette Kubalová.

 

Talentovaná Nikolka Blažková a jej rodičia v pozadí.
 
 
 

 

Početná skupina prišla z piatich slovinských miest. Pani učiteľka Janja Tomažič a jej talentované žiačky Sara Kepe a Neja Volupič Primec z Mariboru.

 

Účastníci prijatia sa podpísali na pamätnú listinu. Deti z bieloruského mesta Minsk. 

 

Priatelia z estónského mesta Tartu. Vpravo pani Adu Neemre.

 

Isil Cavusoglu z tureckého mesta Istanbul so svojou mamičkou.

 

Pani učiteľka Milada Wieckowska z poľského mesta Rybnik.

 

Pamätná listina 17. ročníka EX LIBRIS HLOHOVEC.

 

Súčasťou programu bolo písanie pohľadníc, vydaných pri príležitosti 17. ročníka súťaže. Bol o ne veľký záujem, každý chcel poslať domov pozdrav z tejto krásnej udalosti.

 

 

 

Rozhovory spájajú ľudí tak, ako spoločné zážitky.

 

Na záver čakalo deti prekvapenie. Rozprávka o princezne, ktorá stratila svoju korunu skončila veľmi dobre. Kráľ s pomocou dvorných dám a detí urobili nové koruny i rytierske ozdoby hláv a zrazu sme mali toľko princezien a rytierov, že sme sa všetci cítili ako v rozprávke.

 

 

V piatok ráno sa konala v priestoroch Základnej školy na Koperníkovej ulici tvorivá dielňa. Pod vedením Andrejky Geseovej a Radky Hrabovskej robili deti monotypy, na ktorých stvárnili svoje osobné „logá“.

 

 

 

„Logá“ potom nakreslili na dlhý pás papiera.

 

Učitelia zatiaľ maľovali nápis EX LIBRIS, ...

 

… ktorý tvoril výzdobu javiska kina Úsmev pri vyhlasovaní výsledkov súťaže, rovnako ako monotypie detí a nakreslený pás papiera spolu so zaujímavými objektami na chodbe kina.

 

 

 

Predsedníčka OZ EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC pani Helena Pekarovičová otvára slávnostnú časť 17. ročníka súťaže EX LIBRIS HLOHOVEC. Začína sa vyhlasovanie víťazov v jednotlivých kategóriách a odovzdávanie ocenení.

 

Slávnosť pozdravil a privítal súťažiacich i hostí župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.
 
 
 

 

Pozvanie na slávnosť prijali vzácni hostia. Zľava veľvyslanec Českej republiky jeho excelencia pán Tomáš Tuhý, zástupkyňa Radio Slovakia International pani Alena Haňová, predseda Trnavského samosprávneho kraja pán Jozef Viskupič , druhá tajomníčka veľvyslanectva Bieloruskej republiky pani konzulka Anastasia Polyachok , prvý radca Srbského veľvyslanectva pán Dragan Stojović, šéfredaktorka časopisu Slniečko Ľubica Kepštová, predsedníčka Komisie vzdelávania a kultúry v Hlohovci pani Lucia Svíčková, zástupca Medzinárodného domu umenia pre deti BIBIANA pán Jozef Hitka.

 

Udeľovanie cien moderovali dvaja krásni mladí ľudia Katka Kolníková a Matej Kubiš v rozprávkových kostýmoch. Svojej úlohy sa zhostili so šarmom a eleganciou, rovnako ako tlmočníčka pani Gabriela Kollárová.
 
 
 

 

Na deti čakali krásne diplomy s originálnymi grafikami a zaujímavé ceny.

 

Porota v zložení Helena Pekarovičová, Andrea Geseová, Radoslava Hrabovská a Karol Felix.
 
 
 

 

Prvé ocenenie – Cenu pre pedagóga získala Milada Wieckowska z poľského mesta Rybnik.

Radoslava Hrabovská s Helenou Pekarovičovou odovzdali čestné uznania Miroslave Záhorskej z Kľačian, Natálii Žemlovej zo ZŠ na ulici M. R. Štefánika v Hlohovci, Michalovi Moravčíkovi zo ZŠ s MŠ na Kopernikovej ulici v Hlohovci, Nine Sládekovej z Beckova a Danielovi Eliášovi zo Spišskej Belej...
 
 

… a ďalšie čestné uznania Lei Labudovej z Nitry, Samuelovi Čižmárovi z Michaloviec, Viktórii Rajzíkovej z Kežmarku a Petre Marčišovskej z Holíča.

Ďalšie čestné uznania odovzdali Andrea Geseová a Karol Felix a získali ich Isil Cavusoglu z tureckého Istanbulu , slovinskí chlapci Tillen Lešnik Pikl z Vransko, Aljaž Jesenek z Poljčane a Tibor Komerički z Celje...
 
 

… a poľské dievčatá Maja Pawela a Magdalena Lewkowicz z mesta Rybnik.

Z rúk veľvyslanca Českej republiky pána Tomáša Tuhého prevzali ocenenie Nikola Blažková z českého mesta Milevsko a bieloruska Zosia Shatsila z Minska.
 
 

Zástupca občianskeho združenia EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC pán Marián Kamenčík odovzdáva cenu združenia Noemi Guillame z Hlohovca a Kláre Rábarovej z Jaslovských Bohuníc.

Zástupkyňa Jednoty dôchodcov v Hlohovci pani Anastázia Filipková odovzdala ocenenie Lenke BOJANIĆ zo srbskej Subotice.
 
 

Cenu Mestskej knižnice v Želiezovciach odovzdala zástupkyňa knižnice pani Beniková Marekovi Ambrúzovi a Dorine Szabóovej zo Želiezoviec.

Cenu Literárneho informačného centra odovzdala šéfredaktorka časopisu Slniečko Ľubica Kepštová a Dorote Rudohradskej z Bratislavy.
 
 

Cenu Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana odovzdal pán Jozef Hitka v zastúpení pani učiteľky Tomášovi Kondlovi z Holíča.

Cenu členky poroty Heleny Pekarovičovej získal Juraj Vančo z Červeníka.
 
 

Cenu členky poroty Radoslavy Hrabovskej získala Daniela Pilátová z Nového Mesta nad Váhom.

Cenu členky poroty Andrey Geseovej získala Anna Somova z ruského mesta Lesnoy, prevzal ju zástupca riaditeľa Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave pán Pavel Lisitsyn.
 
 

Cenu Komisie pre vzdelávanie a kultúru v Hlohovci odovzdala predsedníčka pani Lucia Svíčková Dominike Vaňkovej z Holíča.

Cenu členky poroty Andrey Geseovej získala Anna Somova z ruského mesta Lesnoy, prevzal ju zástupca riaditeľa Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave pán Pavel Lisitsyn.
 
 

Župan Trnavského samosprávneho kraja pán Jozef Viskupič odovzdal svoju cenu Timei Vilgovej zo Spišskej Belej.
A potom prišli na rad hlavné kategórie. Ceny v kategórii počítačovej grafiky odovzdal pán Jozef Viskupič Márii Valúchovej z Holíča, Albertovi Gergelovi z maďarského Halásztelek a víťazovi Oliverovi Sujovi z Považskej Bystrice.
 
 

Ceny vo voľnej kategórii pre deti od 6 do 11 rokov odovzdal pán veľvyslanec Tomáš Tuhý a pani Ľubica Kepštová Alexandre Zubrine /v zastúpení/ z ruského Volgogradu, Martinovi Matulovi z Banskej Bystrice, Laure Liškovej z Kolárova, Tinkare JESENEK zo slovinského Poljčane, Tare Evelyn Stracinskej z Báčskeho Petrovca v Srbsku a víťazke Eme Kantorovej zo Spišskej Belej.
Prvý radca srbského veľvyslanectva pán Dragan Stojović odovzdal ocenenia v kategórii Základné školy – návrhy ex libris Lore Bitarovej z ruského Vladikavkazu /v zastúpení/ Marii Kulikovej z estónskeho Viimsi a víťazke Doroteji Grubanov zo srbskej Subotice...
 
 

… a v predposlednej kategórii Základné školy – ex libris Slovinkám Sara Kepe a Neja Primec Volupič z Mariboru, Janke Lili Bihari z maďarského Halásztelek a Taji Medved zo slovinského mesta Divača.

Ocenenia v poslednej kategórii Základné umelecké školy exlibris odovzdala konzulka veľvyslanectva Bieloruskej republiky pani Anastasia Polyachok Karolíne Vajovej a Lei Laure Vidovej z Nového Mesta nad Váhom, Daru Csenge zo Šale, Mikhasovi Shatsilovi a Darii Herasimenyi z bieloruského mesta Minsk a víťazke Júlii Brejkovej z Kežmarku.
 
 
 

Zatiaľ v priestoroch Vlastivedného múzea v Hlohovci na Františkánskom námestí čakali najlepšie práce na otvorenie výstavy. Vernisáž slávnostne zahájil riaditeľ múzea pán Jozef Urminský.
Pán Marián Kamenčík predstavil sprievodnú výstavu podujatia Čarovný detail Víťazoslava Chrenka, ktorá je poctou i rozlúčkou s predsedom poroty, kolegom, priateľom Víťazoslavom Chrenkom. 
 
 

A tu sú - Čarovné detaily Víťazoslava Chrenka.

Účastníci tejto krásnej udalosti pozorne počúvali.
Pani Helena Pekarovičová predstavila výstavu víťazných prác EX LIBRIS HLOHOVEC – Vráťme sa do rozprávky.
 
 

„Je tu medzi nami niekto, kto nikdy nesníval o tom, že sa dostane do rozprávky? Deťom sa to včera podarilo, ale museli najprv čarovať . Dnes by sme to mohli skúsiť tiež a vyčarovať zopár kráľovien a kráľov. Skúsime to? Tak ja prvá. Čáry, máry, fuk! “
„Želám vám, aby ste si dokázali urobiť rozprávku všade tam, kde ste doma.“
 
 

Na záver sme sa tešili z krásy vystavených prác a deti z rozprávkových ocenení. Dovidenia o dva roky, priatelia.

 

. 
 
 
.